ani-styl.pl

Blog o modzie, urodzie i lifestylu

Lifestyle

Manicure hybrydowy- jak stworzyć i czy warto?

Manicure hybrydowy- jak stworzyć i czy warto?

Piękne zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety. W przypadku kobiety aktywnej, wykonującej choćby codzienne prace domowe, konieczne jest wzmocnienie paznokci. Rozwiązaniem idealnym jest manicure hybrydowy. Warstwy lakieru hybrydowego nałożonego na paznokcie i utrwalonego zapewniają nie tylko piękne paznokcie w dowolnym wybranym przez siebie kolorze, ale także większą trwałość paznokci i mniejszą ich podatność na złamania czy inne urazy mechaniczne. Czym jest lakier hybrydowy i w jaki sposób stworzyć manicure hybrydowy?

Lakier hybrydowy- czym jest?

Lakier hybrydowy to lakier, który łączy w sobie cechy zwykłego lakieru klasycznego z żelem UV. Manicure z wykorzystaniem lakierów hybrydowych to połączenie trwałości i wytrzymałości paznokci hybrydowych z łatwością aplikacji zwykłego lakieru tradycyjnego. Lakiery hybrydowe dostępne są w całej palecie kolorystycznej, z łatwością więc dobierzesz odpowiedni kolor dla siebie czy np. do swojej kreacji na wieczór.

Jak zrobić hybrydy?

Podstawą manicure hybrydowego są dobre lakiery jak np. lakiery Cuccio. Muszą być one trwałe, wytrzymałe i łatwe w aplikacji. Paznokcie muszą zostać odpowiednio przygotowane. Wszelkie poprzednie warstwy lakierów muszą zostać zmyte, a skórki delikatnie odsunięte. Następnie należy wypolerować paznokcie bloczkiem polerskim, by całkowicie usunąć z nich połysk. Dzięki temu lakier będzie lepiej trzymał się powierzchni paznokcia. Wszelkie nierówności paznokcia muszą zostać zniwelowane. Pierwszą warstwą jest warstwa bazy. Należy nałożyć cienką warstwę na powierzchnię paznokcia, a następnie utwardzić je pod lampą UV lub LED. Drugą warstwą jest lakier hybrydowy. Należy nałożyć jedną jego warstwę i utwardzić paznokcie, a następnie proces powtórzyć. Na koniec należy nałożyć cienką warstwę topu hybrydowego i ponownie utwardzić. Jeżeli na paznokciach pozostanie tzw. warstwa dyspersyjna, wystarczy delikatnie przetrzeć ich powierzchnię wacikiem kosmetycznym namoczonym w alkoholu izopropylenowym, by warstwa ta została usunięta. Manicure gotowy!

Lakiery hybrydowe- jakie mają zalety?

Jedną z zalet, jakie mają lakiery hybrydowe, jest trwałość. Lakier hybrydowy może pozostać na paznokciach dłużej niż zwykły lakier. Poza tym aplikacja lakieru hybrydowego nie jest trudna i w zasadzie niewiele różni się w przypadku zwykłego lakieru. Sporym udogodnieniem jest także fakt, że lakier hybrydowy nie wymaga długotrwałego suszenia na powietrzu, a dzięki zastosowaniu specjalistycznych lamp, lakier jest gotowy do użycia tuż po utwardzeniu. Niewątpliwie lakiery hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich różnorodność wciąż rośnie.

Udostępnij