Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Peeling do rąk – dowiedz się, dlaczego warto go stosować

14 czerwca 2023 Peeling do rąk


Dłonie są niewątpliwie naszą wizytówką. Dlatego tak ważne jest, aby były odpowiednio wypielęgnowane. Niestety często zapominamy, że skóra rąk wymaga równie intensywnej pielęgnacji, jak inne partie ciała. Aby była ona jedwabiście gładka i elastyczna, trzeba o nią właściwie zadbać. Peelingi do rąk to kosmetyki niezbędne do pielęgnacji dłoni. Regularnie używane sprawią, że Twoje ręce będą zawsze idealnie gładkie i zadbane.

Skóra rąk i najważniejsze jej problemy

Skóra na naszych dłoniach jest codziennie narażona na szereg niekorzystnie działających na nią czynników zewnętrznych. Dodatkowo jest ona tak zbudowana, że łatwo się przesusza i łuszczy. Praktycznie nie ma w niej gruczołów łojowych, które mogłyby ją chronić przed nadmierną suchością. Co więcej, duża ilość gruczołów potowych dodatkowo potęguje to zjawisko.

Różnego rodzaju prace fizyczne, zmywanie, sprzątanie i częsty kontakt z detergentami również przyczyniają się do tego stanu. Sprawiają, że skóra na dłoniach staje się sucha i szorstka w dotyku. Na szczęście można temu skutecznie przeciwdziałać. Systematycznie stosowane peelingi do dłoni błyskawicznie przywrócą skórze jej miękkość i aksamitną gładkość.

Peeling do dłoni i jego wyjątkowe właściwości

Skóra dłoni narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych staje się sucha i szorstka. Co więcej, nadmiernie przesuszona szybciej się starzeje. Są jednak sprawdzone kosmetyki, dzięki którym można szybko poprawić jej kondycję.Peelingi do rąk to preparaty o kompleksowym działaniu. Delikatnie złuszczają zrogowaciały naskórek i stymulują procesy regeneracji. Pobudzają mikrokrążenie krwi, poprawiają koloryt skóry, powodują, że dłonie stają się wyraźniej gładsze.

Peelingi do dłoni zawierają rozmaite substancje aktywne o działaniu nawilżającym, odżywiającym i regenerującym. Mogą też mieć różną formę. Na rynku dostępne są zarówno preparaty o lekkiej konsystencji, jak i gęstej, kremowej formule. Jedne z nich zawierają ścierające drobinki, które mechanicznie złuszczają martwy naskórek. Inne mają w swoim składzie kwasy AHA, dzięki którym proces złuszczania jest znacznie łagodniejszy.

Jaki peeling do dłoni wybrać?

Wybierając peeling do rąk, warto się kierować potrzebami naszych dłoni. Przy skórze nadmiernie przesuszonej, szorstkiej i łuszczącej z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą peelingi zawierające substancje bogate w składniki odżywcze i regenerujące. Dłonie, na których zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia, będą potrzebowały peelingu o działaniu ujędrniającym i wygładzającym. Delikatna i wrażliwa skóra dłoni będzie potrzebowała preparatu o nieco łagodniejszym działaniu. W takim przypadku najlepiej się sprawdzi peeling enzymatyczny.

Redakcja ani-styl.pl

Redakcja "Ani-Styl" to zespół zaangażowanych ekspertów, którzy łączą swoją wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści z zakresu diety, lifestyle'u, urody, mody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, tworząc inspirujące i praktyczne treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pojemniki na kosmetyki
Manicure hybrydowy
Peeling do rąk

Jesteś zainteresowany reklamą?

Peeling do rąk