ani-styl.pl

Blog o modzie, urodzie i lifestylu

Uroda

Szampon oczyszczający – skuteczna pielęgnacja włosów

Szampon oczyszczający – skuteczna pielęgnacja włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów ma ogromny wpływ na ich kondycję oraz wygląd. Powinna ona uwzględniać indywidualne potrzeby, a także zapewniać świeżość oraz czystość. Z tego powodu warto sięgnąć po szampon oczyszczający. Jego właściwe stosowanie pozwala usunąć złogi i wszelkie substancje – dzięki temu doskonale przygotowuje włosy pod inne kosmetyki.

Dogłębne oczyszczenie

Szampon oczyszczający stanowi świetne uzupełnienie pielęgnacji włosów. Jego główne zadanie polega na usunięciu pozostałości produktów do stylizacji, które mogą obciążać kosmyki. Dodatkowo pomaga pozbyć się substancji zawartych w środkach do codziennego stosowania. Ich nadmiar nie tylko ogranicza wchłanianie dobroczynnych substancji, ale może również osłabiać cebulkę włosa. Z tego powodu stosowanie szamponu o działaniu oczyszczającym ma ogromny wpływ na stan kosmyków.

Dogłębne oczyszczanie skóry głowy jest zalecane osobom, które zmagają się z problemem przetłuszczania włosów. Nagromadzony łój powoduje ich obciążenie i oklapnięcie. Tym samym odpowiada za nieestetyczny wygląd kosmyków. Właściwości szamponu oczyszczającego pozwalają pozbyć się nadmiaru sebum, a także martwego naskórka blokującego ujścia gruczołów łojowych.

pielęgnacja włosów

Siła składników aktywnych

Działanie oczyszczające kosmetyku opiera się przede wszystkim na jego składzie. Charakteryzuje się on zawartością silnych związków, które umożliwiają skuteczne usunięcie zanieczyszczeń. Do najczęściej spotykanych zalicza się siarczany – SLES, SLS lub ALES. Ze względu na siłę działania nie są one zalecane w codziennej pielęgnacji, jednak rozsądne stosowanie wpływa znakomicie na stan włosów. Obok nich wyróżnić można środki chelatujące z solami sodowymi lub glukozydem decylowym.

Wiele szamponów oczyszczających zawiera również substancje ziołowe. Nie tylko pomagają one pozbyć się zalegających złogów, ale wykazują również działanie wzmacniające i przeciwłojotokowe. Z tego powodu sprawdzą się one w przypadku problemów z przetłuszczaniem włosów. Szczególną uwagę warto zwrócić na produkty z pokrzywą, skrzypem polnym, czystkiem czy glinką.

Jak stosować szampony oczyszczające?

Ze względu na zawartość silnie działających substancji szampony oczyszczające wymagają odpowiedniego stosowania. Zbyt częste używanie może prowadzić do przesuszenia i osłabienia kosmyków. W efekcie stają się one podatne na uszkodzenia oraz mogą wypadać. Z tego powodu produkty te nie powinny być stosowane częściej niż raz w tygodniu. Z kolei po szampony dedykowane włosom przetłuszczającym się można sięgać co kilka dni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.