mikrodermabrazja efekty
Lifestyle

Mikrodermabrazja – efekty, komu można polecić?

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej – trudno znaleźć tego rodzaju podmiot, który nie miałby go w swojej ofercie. Czy warto zdecydować się na ten zabieg i kiedy szczególnie?

Solidne oczyszczenie twarzy

Oczyszczanie skóry jest niezwykle ważnym zabiegiem, o który należy dbać na co dzień. Chodzi nie tylko o mycie, które usuwa zabrudzenia powierzchniowe, ale też o złuszczanie martwego naskórka oraz odblokowanie zaskórników. Zapewniają to peelingi, jednak ich działanie jest dość słabe i tutaj właśnie wkracza mikrodermabrazja efekty, jakie daje ten zabieg, sprawiają, że decydują się nań zwłaszcza osoby mające skłonności do występowania niedoskonałości skóry. Mikrodermabrazja daje dużo wyraźniejsze rezultaty niż samodzielne oczyszczanie, nawet wykonywane często – najlepiej świadczy o tym fakt, że zabieg ten przeprowadza się rzadko, najczęściej co kilka miesięcy, ale zwykle nie częściej niż co pół roku. Powoduje to, że jest to dobre rozwiązanie nawet dla osób, które uważają, że jego cena jest dość wysoka, skoro przedsięwzięcie takie ponosi się tylko raz na jakiś czas.

Efekty mikrodermabrazji

Efektem mikrodermabrazji jest przede wszystkim silne oczyszczenie skóry twarzy, co rozumieć należy jako usunięcie martwych komórek skóry, dzięki czemu cera staje się zregenerowana, a także niezwykle gładka i przyjemna w dotyku. Co więcej, odblokowane zostają pory, usunięte zaskórniki i zalegające w nich masy rogowe, dzięki czemu twarz jest wyraźnie czystsza, pozbawiona brzydkich czarnych kropek oraz gładka, pozbawiona wyczuwalnych nierówności. Co więcej, odblokowanie zaskórników powoduje, że nie rozwija się w nich stan zapalny, dzięki czemu można uniknąć pojawiania się wyprysków. Oczyszczenie jest więc znacznie skuteczniejsze niż w przypadku stosowania na przykład żeli do mycia twarzy, a nawet peelingów.
Na tym jednak nie koniec. Mikrodermabrazja jest też w stanie usunąć inne niedoskonałości skóry, takie jak przebarwienia, drobne blizny, a nawet zmarszczki. Częstsze powtarzanie zabiegu pozwala utrwalić ten efekt, jest to więc świetny sposób na to, by uzyskać piękniejszą, nieskazitelną cerę. Poza tym oczywiście złuszczanie martwego naskórka sprawia, że odsłania się promienną, czystą i gładką skórę, a także lepiej wchłania ona składniki aktywne zawarte w stosowanych kosmetykach, odżywienie jest więc skuteczniejsze. Przyspiesza to też procesy regeneracji, a więc skóra staje się po prostu zdrowsza.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *