ani-styl.pl

Blog o modzie, urodzie i lifestylu

Lifestyle

Łączenie kolorów – jak robić to efektywnie?

Łączenie kolorów – jak robić to efektywnie?

Z całą pewnością można stwierdzić, że efektowny wygląd jest bardzo istotny dla każdej osoby. Dlatego warto o niego w szczególny sposób zadbać. W tym przypadku bardzo duże znaczenie ma również odpowiednie łączenie kolorów ze sobą. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Łączenie kolorów

Stonowana baza

Wiele osób zastanawia się, jak łączyć kolory w sposób efektywny. Jednak nie jest to tak proste zadanie, jak to się na początku wydaje i odpowiednie dopasowanie do siebie kolorów może być skomplikowane. Bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach będzie wybór stonowanej bazy oraz dopasowanie do niej kontrastowych dodatków. Wśród najbardziej uniwersalnych kolorów bazowych można na przykład wymienić beże, brązy oraz szarości. Z powodzeniem można dodać do nich takie kontrastowe kolory jak czerwień, róż, czy granat. Warto w odpowiedni sposób zadbać o dopasowanie kolorów, ponieważ wtedy na pewno każdy człowiek będzie się bardzo korzystnie prezentować.

Kolory pokrewne a łączenie kolorów

Podczas łączenia ze sobą różnych kolorów warto również zdecydować się na połączenie barw pokrewnych, ponieważ będzie to bardzo korzystne rozwiązanie. Dzięki niemu na pewno każda stylizacja będzie się idealnie prezentować i warto się zastanowić w szczególny sposób nad takim połączeniem kolorów. Wśród kolorów bazowych o różnych barwach można na przykład wymienić beże, szarości, czy też róż. Są to jedne z najbardziej popularnych kolorów, które są na co dzień wybierane przez wiele osób. Warto je uwzględnić w swoich codziennych stylizacjach.

Kontrastowe kolory

Wśród różnych rodzajów kolorów można również wymienić kolory kontrastowe, które bardzo dobrze będą się ze sobą komponować. Kolorem, który najbardziej będzie się rzucał w oczy z całą pewnością jest czerwony, dlatego jest on bardzo chętnie wybierany przez wszystkie odważne osoby, które nie boją się nowych wyzwań. Czerwony można komponować w dowolny sposób z innymi kolorami, dlatego będzie on doskonałym wyborem w wielu przypadkach. Warto na ten aspekt zwrócić swoją szczególną uwagę.

Łączenie kolorów – triada

Podczas komponowania różnego rodzaju stylizacji bardzo dobrym wyborem będzie również stylowa triada. Jest to wybór trzech kolorów, które znajdują się w tej samej odległości wobec siebie w kole kolorów. Wszystkie wybierane kolory powinny być wobec siebie bardzo dobrze dopasowane, dlatego warto zwrócić swoją szczególną uwagę na ich wybór. Wśród takich dopasować kolorów można przede wszystkim wyróżnić barwy takie jak zielony, pomarańczowy oraz fioletowy. Sprawdzą się również kolory takie jak żółty, niebieski oraz czerwony.

Udostępnij