ani-styl.pl

Blog o modzie, urodzie i lifestylu

Lifestyle

Karmienie piersią – czego nie jeść podczas karmienia piersią

Karmienie piersią – czego nie jeść podczas karmienia piersią

Z całą pewnością można stwierdzić, że czas karmienia piersią jest bardzo ważny, zarówno dla każdej matki, jak i jej dziecka. Wiele osób zastanawia się nad kwestią związaną z tym, czego nie jeść karmiąc piersią, a co można jeść bez większych problemów. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Kofeina

Podczas karmienia piersią warto przede wszystkim zwrócić swoją szczególną uwagę na taki składnik, jak kofeina. Nie jest on bezwzględnie zakazany w diecie matki karmiącej, jednak ilość kofeiny spożywanej podczas każdego dnia powinna być ograniczona. Matka karmiąca nie powinna spożywać na co dzień więcej niż trzysta miligram kofeiny. Jest to sześć kubków herbaty lub trzy filiżanki kawy. Warto pamiętać o tych ograniczeniach, aby nie wpłynąć w niekorzystny sposób na zdrowie swoje oraz swojego dziecka. Oprócz tego warto również odstawić napoje energetyczne, ponieważ w swoim składzie posiadają bardzo niekorzystne substancje dla zdrowia.

Potrawy smażone

Podczas karmienia piersią kobieta powinna również unikać spożywania wszelkiego rodzaju potraw smażonych. Nie są one bezwzględnie przeciwwskazane, jednak tego rodzaju potrawy nie należą do grupy zdrowych posiłków, dlatego powinno się ograniczać ich ilość. Wszelkiego rodzaju smażone potrawy powinno się zamienić na przyrządzanie potraw podczas takich procesów, jak gotowanie, duszenie, czy też pieczenie. Na pewno jest to zdrowsza alternatywa, która będzie korzystna zarówno zarówno dla matki, jak i dziecka.

Karmienie piersią

Fast food

Z całą pewnością można również stwierdzić, że karmiąca kobieta powinna w swojej diecie unikać wszelkiego rodzaju potraw typu fast food. Mogą być one bardzo niekorzystne dla zdrowia, ponieważ bardzo często w swoim składzie zawierają negatywne substancje. Wśród nich można wymienić między innymi tłuszcze utwardzone, których powinno się unikać podczas prowadzenia przez siebie diety. Każda dieta matki karmiącej powinna być w odpowiedni sposób zbilansowana, dlatego warto na ten aspekt zwrócić swoją szczególną uwagę.

Alkohol

Wśród produktów, które są bezwzględnie zakazane w diecie matki karmiącej można przede wszystkim wymienić alkohol oraz wszelkiego rodzaju wyroby, które w swoim składzie zawierają tego rodzaju substancję. Alkohol może przedostawać się do krwiobiegu dziecka oraz spowodować u niego pojawienie się bardzo niekorzystnych objawów. Dlatego jest to substancja, która jest zakazana zarówno podczas ciąży, jak i karmienia. Oprócz tego matka karmiąca nie powinna również palić papierosów, ponieważ one także mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka.

Udostępnij