ani-styl.pl

Blog o modzie, urodzie i lifestylu

Lifestyle

Żelatyna na paznokcie – sposób na łamliwość płytki

Żelatyna na paznokcie – sposób na łamliwość płytki

Dbanie o urodę powinno dotyczyć również paznokci. Wiele kobiet chętnie wykonuje różnorodne zabiegi pielęgnacyjne, których zadaniem jest poprawa estetyki dłoni. Nie każdy wie jednak, że żelatyna na paznokcie to idealne rozwiązanie na wzmocnienie płytki. Na czym polega ta metoda? Jak wykonać zabieg w domu?

Czym jest żelatyna? Podstawowe informacje

Żelatyna to substancja pochodząca z naturalnego białka i peptydów. Uzyskuje się ją poprzez hydrolizę kolagenu, którego źródłem są kości i skóra zwierzęca. Żelatyna jest bezzapachowa i bezwonna. Nie ma też smaku. Często spotykana jest w kuchni – zazwyczaj w formie sproszkowanej, która po rozpuszczeniu w wodzie zmienia swą konsystencję na galaretowatą lub żelową. Jednocześnie, ze względu na dużą zawartość cennych soli mineralnych, produkt ten coraz częściej stosowany jest dla poprawy urody. Używa się go m.in. do wykonania maseczki oczyszczającej typu peel-off do twarzy czy jako środka do laminowania włosów. Popularną opcją jest też żelatyna na paznokcie, zapobiegająca ich łamaniu i rozdwajaniu.

Żelatyna na paznokcie

Żelatyna na paznokcie – co warto wiedzieć?

Dlaczego żelatyna na paznokcie to dobry pomysł? Produkt zawiera m.in. biotynę oraz minerały, które mają właściwości odżywcze i przyczyniają się do poprawy kondycji płytki paznokci. Nie można zapominać o kolagenie, które również jest ważnym elementem żelatyny. Białko to stanowi budulec paznokci, a także ścięgien, kości, chrząstek czy skóry zwierzęcej. Wszystko to sprawia, że żelatyna jest skutecznym sposobem na osłabienie czy zniszczenie paznokci wywołane np. niedoborem soli mineralnych i witamin, nieodpowiednią pielęgnacją, stresem, paleniem tytoniu, urazem, kontaktem ze środkami chemicznymi. Żelatyna doskonale sprawdza się jako metoda utwardzania, odżywiania, uelastyczniania oraz zapobiegania kruchości i łamliwości paznokci.

Zabieg z żelatyny na paznokcie – jak wykonać?

Jeśli paznokcie nie są w najlepszej kondycji, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu mającego na celu regenerację płytki. Kuracja w domu jest nie tylko prosta i szybka, ale także bardzo tania – koszt zakupu opakowania żelatyny wynosi zaledwie 2-3 zł. Trzy łyżeczki produktu wystarczy wsypać do szklanki, a następnie zalać do pełna gorącą wodą. Po wymieszaniu należy odczekać kilka minut, by temperatura stworzonej mikstury nieco spadła. Gdy to nastąpi, można przejść do głównej części zabiegu, czyli kąpieli dłoni. Palce należy moczyć kilka minut, a później umyć, osuszyć i posmarować kremem. Żelatyna na paznokcie to zabieg, który trzeba powtarzać regularnie. Najbardziej skuteczne jest wykonywanie go codziennie przez kilkanaście kolejnych dni.

Udostępnij